WSR5R0249FEA
Mfr.Part #
WSR5R0249FEA
Description
RES 0.0249 OHM 1% 5W 4527
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
24.9 mOhms
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%